Nahrávam Udalosti

« Všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

JANOSKA Ensamble, REVOLUTION – atribute to The Beatles

február 9, 2020 @ 18:00 - 20:00

REVOLUTION – atribute to The Beatles

Hudobné nadšenie – týmito slovami by sme v krátkosti vedeli zahrnúť ducha Janoska Style, s ktorým zoskupenie Janoska Ensemble dosiahlo medzinárodnú slávu a uznanie. Pri každom predstavení štyria umelci oslňujú publikum nielen dokonalým zvládnutím svojich nástrojov, ale aj svojou špecifickou a spontánnou prezentáciou hudby a obrovskými zásobami tvorivej energie; vnímajú to ako osobnú výzvu na splnenie očakávaní svojich fanúšikov.

Skutočné umenie nepozná hranice a hudba troch bratislavských bratov Ondreja, Františka a Romana Janoska a ich švagra narodeného v Konstanzi Juliusa Darvasa to dokazuje pozoruhodným spôsobom: ich hudobné výtvory harmonizujú alebo naopak ladne kontrastujú s klasickým štýlom a s hudbou iných žánrov – od jazzu až po populárnu hudbu. Dôsledkom však nie je mix štýlov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať – ale tvorivá syntéza: Janoska Style. Nic nie je iba upravené; každá nota, každý motív je láskyplne a hravo objavený. Janoska Style je oveľa viac ako len „zvuk“, je to „hudba, ktorá sa má žiť “ – musíte ju počúvať a cítiť ju naživo.

Na svojom konte majú dva úspešné albumy – za svoj debutový album Janoska Style získali zlatú platňu (súbor exkluzívne nahrával pod hlavičkou prestížneho nemeckého vydavateľstva Deutsche Grammophon). V marci 2019 vyšiel ich druhý album Revolution, ktorý je poctou legendárnej britskej skupine The Beatles a nahrával sa v slávnych Abbey Road Studios v Londýne. Na albume sú popri klasických virtuóznych skladbách aj úpravy najznámejších piesní The Beatles v nezameniteľnom Janoska Style.

Súbor spolupracuje so svetoznámymi umelcami, dirigentmi a orchestrami; účinkoval v najznámejších svetových koncertných sálach, pričom ročne odohrá viac ako 100 koncertov. Je pre nás veľkou cťou, že popri koncertoch v USA, Ázii, Austrálii a Európe prijali naše pozvanie a vystúpia na Slovensku v rámci už šiesteho ročníka charitatívneho koncertu Spájanie Generácií.

Podrobnosti

Dátum:
február 9, 2020
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Spájanie generácií

Miesto udalosti

Dom umenia
Moyzesova 66
Košice, 04001 Slovenská republika
+ Google Map
Pozrieť webstránku miesta udalosti