JANOSKA ENSEMBLE

JANOSKA ENSEMBLE

Virtuóznych bratov a ich švagra pozná už celý svet. Sú prvými Slovákmi, ktorým bola už za ich debutový album udelená zlatá platňa. Precestovali skoro celý svet, majú za sebou koncertné turné v Ázii, 15 koncertov v Amerike a ďalšie veľké koncertné, ale aj tvorivé plány pred sebou.

Hudobné zoskupenie Janoska Ensemble je síce svetové, no založili ho rodáci zo Slovenska, bratia Jánoškovci spolu so švagrom Júliusom Darvasom vo Viedni. Dnes sú celosvetovo uznávaní, hrajú prevažne v zahraničí a ak zavítajú na Slovensko o ich koncerty je vždy veľký záujem.

Všetci začínali ako sólisti, no neskôr sa rozhodli spojiť svoje sily a talent s cieľom vytvoriť niečo nové a výnimočné. Takto vznikol ich jedinečný hudobný žáner, ktorý publikum a hudobní kritici vo svete nazývajú „Janoska style“. Práve kombinovaním hudobných štýlov, virtuozity a dokonalej improvizácie sa približujú všetkým vekovým generáciám. Sú vzorom nielen pre mladých začínajúcich hudobníkov.

Janoska Ensemble predstavuje spojenie vycibreného hudobného prejavu so svetovou klasikou, filmovou hudbou, ale nevyhýbajú sa ani džezu či populárnej hudbe. Z ich vystúpení sála vášeň a potešenie, vďaka čomu si získali fanúšikov po celom svete.

V spolupráci s neziskovou organizáciou Spájanie Generácii spolupracovali na charitatívnom koncerte v roku 2020 v Košiciach.

Profile details
sk_SKSlovak